Kurier.BB – Gazeta Miejska
Wybieramy projekty Budżetu Obywatelskiego 2021

21 września rozpoczęło się głosowanie nad projektami Budżetu Obywatelskiego 2021.

Do etapu głosowania zakwalifikowało się 6 projektów ogólnomiejskich oraz 44 projekty osiedlowych. Głosować można na jeden projekt ogólnomiejski i jeden projekt osiedlowy z osiedla, na którym mieszka głosujący.
 
Tegoroczne głosowanie trwa od 21 września i zakończy się  do 5 października (włącznie). W tym roku ponownie będzie można głosować na dwa sposoby:
  • za pośrednictwem elektronicznego formularza głosowania dostępnego na platformie internetowej pod adresem www.obywatelskibb.pl w zakładce „Głosowanie”
  • bezpośrednio tj. za pomocą kart do głosowania.
Z uwagi na trwający stan epidemii, rekomendowane  jest głosowanie elektroniczne jako najszybsza i najwygodniejsza metoda udzielenia poparcia ulubionym projektom. 
W bieżącej edycji można oddać głos na jeden projekt osiedlowy w osiedlu, którego jest się mieszkańcem i na jeden projekt ogólnomiejski.
 
Osoby głosujące on-line wchodzą na stronę internetową obywatelskibb.pl i klikają w zakładkę „Głosowanie” lub klikają w baner widoczny na górze strony z napisem „Trwa głosowanie! Zapraszamy do wyboru projektów i oddania swojego głosu »” a następnie wybierają projekty, którym chcą udzielić poparcia. Obok tytułu każdego dopuszczonego do głosowania projektu jest widoczny przycisk „Wybieram!”. Jego kliknięcie przenosi bezpośrednio do formularza głosowania on-line. 
Głosując elektronicznie należy przygotować i podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania (w przypadku głosowania na projekt osiedlowy rozwijana lista ulic zostanie zawężona tylko do tych, które przynależą do danego osiedla), datę urodzenia, a także posiadać czynny numer telefonu komórkowego w dowolnej sieci, który posłuży do potwierdzenia oddanego
głosu. Trzeba też pamiętać
o zaznaczeniu wymaganego oświadczenie i zgody na przetwarzanie danych osobowych w procedurze ustalania wyników głosowania.
Tradycyjne karty do głosowania będą wydawane mieszkańcom Bielska-Białej wyłącznie w „Punktach głosowania”. Samorząd uruchomił dwa takie punkty, karty można uzyskać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego (plac Ratuszowy 6) oraz w Centrum Organizacji Pozarządowych przy Pl. Opatrzności Bożej w Białej.
Punkt głosowania w Urzędzie czynny jest  codziennie w godzinach pracy UM, zaś punkt w Centrum Organizacji Pozarządowych od poniedziałku do środy od 8:00 do 16:00, w czwartek od 8:00 do 19:00, zaś w piątek od 8:00 do 15:00. 
 
Głosowanie przeprowadza się zawsze, nawet wówczas, gdy w danym osiedlu został zgłoszony i pozytywnie zweryfikowany tylko jeden projekt. Za wybrany do realizacji uznaje się projekt osiedlowy, który uzyskał kolejno największą ilość głosów o ile uzyskał poparcie co najmniej 2% mieszkańców danej dzielnicy.
– Budżet obywatelski cieszy się sporą popularnością wśród bielszczan, ponieważ daje możliwość osobistego wpływu na wydawanie publicznych pieniędzy. Zapraszam do głosowania, można potem obserwować postępy zwycięskiego projektu, to naprawdę duża satysfakcja – zachęca Janusz Okrzesik, przewodniczący Rady Miejskiej. 
 
Wyniki głosowania poznamy najpóźniej 20 października. Zwycięskie projekty realizowane będą w roku 2021.  
red


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama