Kurier.BB – Gazeta Miejska
Kuloodporni częścią TSP
Kuloodporni częścią TSP

Jedyna w regionie drużyna ampfutbolu Kuloodporni Bielsko-Biała stała się częścią TS Podbeskidzie.

Podbeskidzie w ten sposób zyskało sekcję ampfutbolu, która będzie nosić nazwę TS Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała.– Chcieliśmy uszanować markę stworzoną przez Daniela Kawkę i cały zespół Kuloodpornych, którzy są znani już w całej Polsce, dlatego zachowaliśmy pierwotny człon w nazwie – mówi Bogdan Kłys, prezes Podbeskidzia i dodaje – To dla nas duże wyzwanie, bo chcemy nie tylko kontynuować to, co Kuloodporni budowali od pięciu lat, ale też rozwinąć projekt, nadać mu odpowiedniego rozmachu i blasku – mówi prezes Górali.
Przekazanie drużyny w ręce TS Podbeskidzie było inicjatywą Daniela Kawki, założyciela i prezesa fundacji Kuloodporni, który tak argumentuje swoją decyzję:
– W trakcie lockdownu miałem trochę więcej czasu na przemyślenia i zdecydowałem, że projekt musi zostać przejęty przez większy i bardziej doświadczony podmiot. Samodzielnie trudno byłoby mi utrzymać dynamikę rozwoju. Podbeskidzie jest teraz bardzo dobrze zarządzane, więc wiem, że trafiają w dobre ręce. Cała sekcja zyska profesjonalną opiekę marketingową, finansową oraz sportowo-organizacyjną. Chcę, żeby zawodnicy coraz mocniej czuli, że są pełnoprawnymi sportowcami. Ta fuzja ma w tym pomóc. 
Przypomnijmy, że Fundacja Kuloodporni działa od ponad pięciu lat. W tym czasie drużyna Kuloodpornych wywalczyła brązowy, srebrny i złoty medal mistrzostw Polski, a jej wychowankowie grają w reprezentacji Polski. Kuloodporni wygrali w tym roku konkurs na organizację finałowego turnieju ampfutbolowej Ligi Mistrzów, która musiała jednak zostać odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Jest to zarazem jedyny w województwie podmiot organizujący treningi piłkarskie dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi. Uczestniczą w nich dzieci zarówno z województwa śląskiego jak i małopolskiego.
 
W pierwszym mistrzowskim turnieju w nowych barwach  i strojach (wzorowanych na koszulkach pierwszej drużyny Podbeskidzia) bielscy ampfutboliści wygrali z Wartą Poznań 2:1 i Widzewem Łódź 4:0 oraz przegrali z Legią Warszawa (0:1) i Husarią Kraków (0:2). Pierwszego, historycznego gola dla TS Podbeskidzie Kuloodpornych w AmpFutbol Ekstraklasie zdobył Mateusz Kabała. Po turnieju rozegranych w Nowym Targu „Górale” zajmują 3 miejsce. Kolejny turniej mistrzowski odbędzie się w Bielsku-Białej w dniach 3-4 października.
spo


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama